Junajted sve dalje od Lige šampiona, velika pobeda Čelsija, Totenhem razbio Aston Vilu.

U utakmicama 32. kola Premijer lige, Totenhem i Čelsi su zabeležili ubedljive pobede, dok je Mančester junajted razočarao svoje navijače.

Čelsi je protiv Sautemptona odigrao jednu od najboljih utakmica sezone i sa ubedljivih 6:0 došao do pobede. PItanje pobednika bilo je rešeno već posle 32 minuta, pošto su „plavci“ vodili 4:0 golovima Markosa Alonsa u 8, Mejsona Maunta u 16, zatim Tima Vernera u 21. i Kaija Haverca u 32. minutu, da bi Maunt i Verner dodali još po golu drugom delu za velikih 6:0 i potvrdu trećeg mesta.

Totenhem je protiv Aston Vile slavio sa 4:0, a posebno inspirisan bio je Son, koji je postigao tri pogotka.

Nakon ovih utakmica Čelsi je treći sa 62, Totenhem četvrti sa 57 bodova, dok je Arsenal nakon poraza na svom terenu od Brajtona (2:1) sve dalje od Lige šampiona, a očekuje ga borba sa Vest hemom i Mančester junajtedom za Ligu Evrope.

U prvom meču 32. kola engleske Premijer lige, ekipa Evertona je rezultatom 1:0 (1:0) savladala ekipu Mančester junajteda.

Strelac jedinog gola bio je Gordon u 27. minutu kada je njegov udarac zakačio Hari Megvajer i prevario svog golmana.

Meč je bio od velike važnosti za oba tima, pošto se Eveton bori za opstanak, dok je ekipa Junajteda u borbi za mesto koje vodi u Ligu šampiona.

Pritom, obe ekipe su u lošoj formi u poslednje vreme.

Videlo se da su i jedni i drugi nervozni i bez dovoljno samopouzdanja. I Everton i Junajted imali su po samo jednu pobedu u poslednjih šest mečeva u svim takmičenjima.

Zato nismo gledali preterano zanimljiv meč, a Junajted je imao dve prilike da izbegne poraz.

Najbolju šansu u prvom poluvremenu imao je Markus Rašford, a poslednju, propustio je Ronaldo u nadoknadi vremena, kada mu je udarac odbranio Pikford.

Utakmice Premijer lige možete pratiti na kanalu Sport Klub uz SBB ili ukoliko još uvek niste korisnik SBB usluga – putem EON aplikacije uz EON pakete van SBB mreže koji su dostupni preko bilo kog interneta u Srbiji. EON sport paket dostupan je za 799 dinara, bez ugovorne obaveze u narednih 30 dana.

Everton je ovom pobedom pobegao Barnliju koji je prvi ispod crte četiri boda, pa su malo skinuli pritisak, ali ih čeka velika borba.

Izabranici Ralfa Rangnika su sada sedmi sa 51 bodom, imaju tri manje od četvrtoplasiranog Arsenala, ali i dve odigrane utakmice više.

Everton naredni meč igra protiv Lestera, dok će se Junajted sastati sa Noričom.