Fudbaleri Brajtona pobedili su ove srede Liverpul na "Enfidlu" sa 1:0, u meču 22. kola Premijer lige.

Gol vredan pobede za Brajton postigao je Stiven Alzate u 56. minutu meča.

Serija bez poraza na „Enfildu“ koja je trajala od aprila 2017. je prekinuta nakon 68 utakmica porazom od Barnlija sa 1:0 u 18. kolu Premijer lige (21. januar).

Sada deluje da domaći teren više ne predstavlja nikakvu prednost za „crvene“.

Liverpul je ostao na četvrtom mestu Premijer lige sa 40 bodova, dok je ekipa Brajtona došla do 15. mesta sa 24 boda.

U sledećem kolu Liverpul dočekuje Mančester siti, a Brajton gostuje Barnliju.

Pobedu na gostovanju zabeležio je i Vest Hem protiv Aston Vile, rezultatom 3:1.

Tomaš Souček je u 51. minutu doveo goste u vodstvo, a drugi gol za ekipu iz Londona je pet minuta kasnije postigao Džes Lingard.

U 81. minutu rezultat je smanjio Oli Votkins, da bi konačnih 3:1 za Vest Hem postavio svojim drugim golom na meču Lingard u 83. minutu.

Vest Hem na petom mestu Premijer lige ima 38 bodova, a Aston Vila na devetom mestu ima 32 boda.