Ale je promašio jedan od najvažnijih penala u istoriji Dortmunda.

Borusija Dortmund kod kuće od 15.30 igra protiv Majnca u poslednjem kolu Bundeslige u borbi za titulu. „Milionerima“ je potrebna pobeda, ukoliko Bajern ostvari pobedu, jer imaju dva boda više i lošiju gol-razliku od Bavaraca.

Majnc je poveo sa 1:0 u 15. minutu golom Hanhea Olsena, dok je penal došao samo četiri minuta kasnije.

Emre Džan je najpre prišao lopti kako bi izveo jedanaesterac, ali je njegov saigrač Sebastijan Ale želeo da preuzme odgovornost.

Džan je na kraju prepustio izvođenje jedanaesterca Aleu, i to se ispostavilo kao greška. Reprezentativac Obale Slonovače je šutirao vrlo loše i golman Fin Dahmen je odbranio.

Bajern gostuje u poslednjem kol Kelnu, koji nema nikakav rezultatski pritisak, kao ni Majnc sa kojim igra Dortmund.