Fudbaleri Elčea pobedili su na svom terenu ekipu Viljareala sa 3:1, u meču 20. kola španske La Lige.

Domaća ekipa je povela u trećem minutu, a strelac je bio Pere Milja. U 22. minutu rezultat je izjednačio Đerar Moreno, da bi Milja svoj drugi gol na meču postigao u trećem minutu nadoknade prvog dela iz penala.

Isti igrač bio je precizan i u 52. minutu sa „bele tačke“ za prvu ovosezonsku pobedu Elčea u Primeri.

Viljareal je posle drugog uzastopnog poraza na petom mestu sa 31 bodom, dok je Elče na poslednjem 20. mestu sa devet bodova.

Sledeći meč Viljareal igra na svom terenu protiv Barselone, a Elče gostuje Real Madridu.

Fudbaleri Selte iz Viga pobedili su u Sevilji u sjajnoj utakmici ekipu Real Betisa sa 4:3.

Goste je u vođstvo doveo Jorgen-Strand Larsen u šestom minutu, da bi Betis golovima Huanmija u devetom i Serhija Kanalesa u 23. minutu preokrenuo rezultat.

Do kraja poluvremena Selta je izjednačila golom Gabrija Veige u 42. minutu. Isti fudbaler postiže gol u 56. minutu za novu prednost gostiju, dok je četvrti gol za Seltu postigao Džozef Ajdo u 69. minutu.

Betis je do trećeg pogotka na meču došao u 84. minutu, kada je sa „bele tačke“ bio precizan Nabil Fekir.

Domaća ekipa je u petom minutu nadoknade ostala sa desetoricom na terenu, pošto je crveni karton dobio Luis Felipe.

Tim iz Sevilje zauzima šesto mesto na tabeli Primere sa 31 bodom, dok je Selta posle druge vezane pobede na 11. mestu sa 23 boda.

LA LIGA, 20. KOLO

PETAK

Atletik Bilbao – Kadiz 4:1 (3:1)

(Sanset 10, 35, 75, Alvarez 44 – Eskalante 25)

Real Betis – Selta 3:4 (2:2)

(Huanmi 8, Kanales 23, Fekir p 84 – Larsen 6, Veiga 42, 56, Aidu 68)