Fudbaleri Rome pobedili su na svom terenu Empoli sa 2:0, u utakmici 21. kola italijanske Serije A.

Rimski klub je do prednosti došao u drugom minutu golom Rožera Ibanjesa, a četiri minuta kasnije u strelce se upisao i Temi Ejbraham.

Srpski fudbaler Nemanja Matić odigrao je ceo meč za domaći tim i iako nije zabeležio doprinos u golovima Rome, odigrao je sjajan meč.

Roma je sada na trećem mestu Serije A sa 40 bodova, dok Empoli zauzima 10. mesto sa 26 bodova.

U prvom meču dana Leče je na gostovanju pobedio Kremoneze sa 2:0, dok je Sasuolo slomio Atalantu nakon drame sa 1:0.

Gosti iz Bergama su od 30. minuta igrali sa igračem manje, nakon što je direktan crveni karton pokazan Joakimu Meleu.

Pobednički gol za Sasuolo postigao je Arman Lorijente u 55. minutu, a Atalanta je u završnici meča ostala sa devetoricom na terenu, pošto je crveni karton dobio Luis Murijel.

Atalanta je na šestom mestu Serije A sa 38 bodova, a Sasuolo posle drugog vezanog trijumfa zauzima 15. poziciju sa 23 boda.

20:45 Salernitana – Juventus

BONUS VIDEO Bakljada na utakmici za Sinišu Mihajlovića između Zvezde i Vojvodine