Fudbaleri Maroka i Gabona plasirali su se u osminu finala Afričkog kupa nacija, kao dve prvoplasirane ekipe u Grupi,a veče je obeležio i fudbaler Crvene zvezde El Fardu Ben.

Maroko i Gabon su u poslednjem kolu grupne faze takmičenja odigrali nerešeno 2:2.

Poveo je Gabon golom Džima Alevina u 21. minutu, da bi izjednačenje Maroku doneo Sofijan Bufal golom iz penala u 73. minutu. Gabon je ponovo poveo autogolom Najefa Agerda u 81. minutu, da bi konačan rezultat postavio Ašraf Hakimi dva minuta kasnije.

Maroko se u osminu finala plasirao kao prvi u grupi sa sedam osvojenih poena, dok je Gabon u dalje takmičenje prošao sa druge pozicije osvojivši pet bodova.

U istom terminu, u istoj grupi, Komori su pobedili Ganu sa 3:2.

Strelci za Komori bili su El Fardu Ben u četvrtom i Ahmed Mogni u 62. i 85. minutu.

Fardu Ben je prvi strelac u istoriji Komora na nekom velikom takmičenju. Pored gola upisao je i asistenciju i tako direktno doprineo pobedi protiv Gane koja ostavlja Komore u borbi za prolazak dalje što bi bila velika senzacija.

Sa druge strane, Gelor Kanga je sa svojim Gabonom prošao grupu kao drugolasirani na tabeli.

Golove za Ganu postigli su Ričmond Boaći, biši igrač crveno-belih u 64. i Aleksander Djiku u 77. minutu.

Gana je od 25. minuta igrala sa igračem manje, nakon što je direktan crveni karton dobio Andre Aju.

Komori su treći u grupi sa tri boda, i da li će se plasirati dalje kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane reprezentacije znaće se nakon što se završi grupna faza takmičenja.

Gana je takmičenje završila na poslednjem mestu sa jednim osvojenim bodom.

BONUS VIDEO Najbolji golovi svakog tima Bundeslige u prvom delu dezone 2021-2022