Foto. EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Velika pobeda Intera.

Fudbaleri Intera savladali su Napoli rezultatom 1:0 u derbiju 16. kola italijanske Serije A, a strelac jedinog gola bio je Edin Džeko u 56. minutu.

Napoli je u meč ušao svestan da bi trijumfom izbacio velikog rivala iz trke za Skudetom, dok je Interu gotovo čitava sudbina zavisila od 90 minuta protiv tima iz Napulja, i tako su i otvorili susret.

Prvo je u 4. minutu Federiko Dimarko nakon odlične akcije i pasa Romelua Lukakua šutirao neprecizno iz kaznenog prostora, potom je Mateo Darmijan očajno reagovao u situaciji kada je mogao da loptu zakuca u mrežu u 26. minutu, da bi 15 minuta kasnije Romelu Lukaku dobro šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je lopta prošla malo preko prečke.

Napolitanci su imali dobru priliku u 52. minutu, kada je Viktor Osimen odlično šutirao glavom, ali je usledila još bolja odbrana Andrea Onane, da bi četiri minuta kasnije došlo do prelomnog trenutka. Fantastičan centaršut sa levog boka Džeko je još bolje ispratio i glavom raspalio dovoljno snažno da Aleks Meret na golu Napolija nije uspeo da zaustavi njegov šut.

Na kraju, minimalna pobeda Intera kojom su prednost Napolija smanjili na samo osam bodova.

Napolitanci sa 41 ostaju na čelu tabele, slede Milan sa 36, te Juventus sa 34.

Očekuje nas uzbudljiva borba za titulu u Italiji…