Sedam dugih kola čekali su fudbaleri Fulama da upišu prvu pobedu u Premijer ligi. Savladan je još jedan "davljenik" - Vest Bromvič Albion - 2:0 (2:0), a dvostruki asistent bio je Aleksandar Mitrović.

Utakmica koje je žargonski rečeno nosila „šest bodova“, s obzirom na to da se oba tima nalaze na dnu tabele, pripala je domaćinu na „Krejven Kotidžu“.

Menadžer Fulama Skot Parker je prethodnih dana dosta pričao o Mitroviću, kako je ušao u seriju „tihih“ mečeva, ali da ga svi bodre jer on poseduje kvalitet da trese mreže u elitnom društvu engleskog fudbala.

I nije klonuo Mitrović, nastavio je da radi još jače. Ovoga puta nije se našao u ulozi strelca, ali je zato kod oba gola asistirao.

Prvo uspešno dodavanje reprezentativac Srbije imao je u 26. minutu, kada je proigrao Bobija Rida, da bi samo četiri minuta kasnije namestio gol Olu Aini, za ispostaviće se, konačnih 2:0 i prvu pobedu Fulama posle čak sedam kola Premijer lige.

Tim iz Londona ima četiri boda, dok je VBA za koji je svih 90 minuta odigrao nekadašnji kapiten „orlova“ Branislav Ivanović, i dalje bez pobede, sa samo jednim osvojenim bodom.