Fudbaleri Vest Bromvič Albiona savladali su Brajton rezultatom 1:0 u 26. kolu Premijer lige.

Ekipa Sema Olerdajsa stigla je do vođstva u 11. minutu, kada je na dodavanje Konora Galagera gol postigao Kajl Bartli.

Vest Brom je uspeo da sačuva prednost do kraja utakmica zahvaljujući slabom danu gostujuće ekipe.

Brajton je promašio penal u 19. minutu nakon što je Paskal Gros pogodio prečku, da bi im VAR poništio gol Luisa Danka u 29. minutu.

Baksuzan dan za ekipu Grejema Potera kompletirao je Dani Velbek koji je u 75. minutu promašio i drugi dosuđeni penal za Brajton.

Bivši napadač Mančester junajteda je pogodio stativu, a zatim slabo zahvatio loptu posle odbitka, pa je Brajton upisao deseti poraz u sezoni.

Vest Brom se nalazi na 19. mestu sa 17 bodova, dok je Brajton na 16. mestu sa 22 osvojena boda.