Fudbaleri Napolija savladali su Bolonju našeg Siniše Mihajlovića u meču 26. kola Serije A sa 3:1 uz dva gola Lorenca Insinjea.

Napoli je poveo preko Insinjea već u osmom minutu nakon lepog pasa Plotra Zjelinskog i šuta sa ivice kaznenog prostora, da bi u 65. Osimen pas Zjelinskog pretvorio u njegovu drugu asistenciju na utakmici i 2:0 za Napolitance.

Osam minuta kasnije Sorijano je uspeo da smanji na gol minusa, ali je Insinje u 76. otklonio sve sumnje oko toga ko će odneti pobedu sa ove utakmice.

Moglo je da bude ui drugačije, ali je Rodrigu Palasiju sudijska trojka poništila dva gola, jedan zbog ofsajda a drugi zbog faula u napadu, pored toga propustio je i nekoliko solidnih prilika, pa Bolonja uprkos porazu ima za čim da žali.

Napolitanci su tako došli do 47. boda i trenutno su šestoplasirani, sa dva boda manje od Atalante, a tri uz meč manje od Rome, koja je četvrta i zauzima mesto koje vodi u Ligu šampiona.

Sa druge strane, Bolonja je sigurna na sredini tabele sa 28 bodova, osam više od Torina, koji je prvi ispod crte, ali ima i dva meča manje, dok Kaljari, 17. plasirani tim Serije A, ima šest bodova minusa u odnosuj na ekipu Siniše Mihajlovića.

Serija A, 26. kolo

Specija – Benevento 1:1 (0:1)

(Verde 71 – Gaih 24)

Udineze – Sasuolo 2:0 (1:0)

(Ljorente 42, Pereira 90+3)

Juventus – Lacio 3:1 (1:1)

(Rabio 39, Morata 57, 60 penal – Korea 14)

Roma – Đenoa 1:0 (1:0)

(Mančini 24)

Krotone – Torino 4:2 (1:1)

(Simi 27 penal, 54, Reka 80, Unas 90+4 – Mandragora 45, Sanabrija 84)

Fjorentina – Parma 3:3 (2:1)

(Martinez Kvatra 28, Milenković 42, Jakoponi 90+4 – Kucka 32 penal, Kurtić 72, Mihaila 90)

Verona – Milan 0:2 (0:1)