Fudbaleri Atletika nastavili su pohod ka šampionskoj tituli nakon što su kao gosti pobedili ekipu Kadiza.

Ekipa Dijega Simeonea slavila je rezultatom 4:2, a meč je ponovo obeležo Luis Suarez koji je postigao dva gola.

Urugvajac je doneo vođstvo u 28. minutu, a Kadiz je preko Alvara Negreda stigao do izjednačenja pre nego što je Saul Nigez u 44 minutu postavio konačan rezultat prvog poluvremena.

Suarez je sa bele tačke u 50. minutu doneo dva gola prednosti Altetiku, da bi Negredo drugim golom u 73. minutu ostavio domaće u igri.

Pitanje pobednika rešio je Koke u 84. minutu nakon što je na dodavanje Anhela Koree postavio konačan rezultat.

Atletiko na prvom mestu sada ima 50 bodova, deset više i dve utamice manje od drugoplasiranog Reala, dok je Kadiz na 13. poziciji sa 24 osvojena boda.