Fudbaleri Volfsburga savladali su Arminiju iz Bilefelda rezultatom 3:0 u prvoj utakmici 22. kola nemačke Bundeslige.

Volfsburg je za manje od sat vremena igre rešio pitanje pobednika, najviše zahvaljujući švajcarskom internacionalcu Renatu Štefenu.

Bivši fudbaler Bazela doveo je goste u vođstvo u 29. minutu, a zatim je udvostručio prednost u 49, pre nego što je Maksimilijan Arnold na dodavanje Vouta Veghorsta postavio konačan rezultat u 54. minutu.

Volfsburg je upisao petu pobedu na poslednjih šest mečeva u Bundesligi, a poslednji put poraženi su početkom januara od Borusije Dortmund.

Ekipa Olivera Glasnera je trenutno treća na tabeli sa 42 boda, dva manje od drugoplasiranog Red Bul Lajpciga koji svoj meč igra u nedelju.

Arminija je posle šokantnog remija u Minhenu protiv Bajerna u prošlom kolu,upisala svoj 13. poraz u sezoni i trenutno je na 16. mestu na tabeli koje vodi u plej-of za opstanak u ligi.