Fudbaleri Mančester sitija nastavili su da gaze redom u Premijer ligi nakon što su u utakmici 24. kola pobedili Totenhem rezultatom 3:0.

Ekipa Pepa Gvardiole vezala je 11. trijumf u ligi, a kola za goste su krenula nizbrdo u 24. minutu kada je Pjer Emil Hojbjerg skirvio penal nad Ilkajem Gundoganom.

Precizan sa bele tačke bio je Rodri pre nego što je Gundogan stupio na scenu u drugom poluvremenu.

Najpre je u 50. minutu na asistenciju Rahima Sterlinga povisio na 2:0, da bi u 66. minutu posle duge lopte Edersona driblingom onesvestio Davinsona Sančeza pre nego što je rutinski poslao loptu u mrežu.

Nekadašnji fudbaler Borusije Dortmund igra fantastično pa se odsustvo povređenog Kevina de Brujena uopšte ne oseća u igri „građana“.

Gundogan je na poslednjih šest mečeva upisao sedam golova i jednu asistenciju i u ovom trenutku je jedan od glavnih igrača u ekipi koja nezadrživo grabi ka šampionskoj tituli.

Siti ima sedam bodova više od drugoplasiranog Lestra i osam više od Mančester junajteda koji u nedelju gostuje Vest Bromvič Albionu.