Srpski napadač Dušan Vlahović pogodio je mrežu Sasuola i upisao se u strelce u meču 12. kola italijanske Serije A.

Vlahoviću je to drugi gol ove sezone u svim takmičenjima, za trinaest utakmica koje je odigrao za Violu, a njime joj je doneo remi 1:1 i bod kojim se Fiorentina tek malo odlepila od zone ispadanja.

Srbin je bio egzekutor jedanaesterca u 35. minutu, nakon što ga je iznudio iskusni Frank Riberi. Francuza je u svom kaznenom prostoru faulirao Manuel Lokateli.

Riberi je spotaknut, dvadesetogodišnji Dušan je stavio loptu „na kreč“ i sigurno šutirao u donji levi ugao gola Sasuola.

Taj pogodak je bio izjednačujući za 1:1, jer je Sasuolo poveo pogotkom Hameda Traorea u 13. minutu posle asistencije Domenika Berardija.

Ceo meč za Violu odigrao je i drugi srpski igrač Nikola Milenković, koji je pred nadoknadu vremena dobio žuti karton.

Fiorentini je ovaj bod 10. ove sezone, pa je Vlahovićev i Milenkovićev tim na tek 17. mestu italijanske elite.

Da podsetimo, Vlahović je prethodni pogodak za klub postigao još početkom oktobra protiv Sampdorije, a jednom je bio strelac i za Srbiju, u pobedi nad Rusijom od 5:0.