Dušan Vlahović, Foto: Printscreen Twitter

Srpski fudbaler Dušan Vlahović postigao je dva gola i upisao asistenciju u pobedi protiv Milana 4:3, u meču 13. kola Serije A.

Fjorentina je sve do 62. minuta razbijala favorizovani Milan sa čak 3:0, a onda je Ibrahimović smanjio zaostatak na 3:2 za pet minuta.

Međutim, kada se prednost „viole“ gradila, Vlahović je bio jedan od ključnih faktora.

Prvo je Dankan doveo Fjorentinu u vođstvo u 15. minutu, a potom je Dušan asistirao Saponari u nadoknadi prvog poluvremena za 2:0.

Onda je i sam rešio da zatrese mrežu rivala. Pobegao je čuvaru u 60. minutu na levoj strani i našao je sebi prostor za šut.

Iskosa je pucao u praktično nebranjenu mrežu i doveo je Fjorentinu na prag pobede. To je Vlahoviću bio 11. gol ove sezone za Fjorentinu.

Da to ne bude sve, pobrinuo se fantastični Šveđanin, koji je u 62. i 67. minutu šokirao tim iz Firence.

Ipak, Vlahović je tada stupio na scenu i još jednim golom u 86. minutu je stavio tačku na meč. Milan je duboko u nadoknadi postigao još jedan pogodak, ali je autogol Venutija poslužio samo kao utešni za „rosonere“.

Milan je ostao na 32 boda i deli prvo mesto sa Napolijem, dok je Fjorentina na šestom mestu sa 21 osvojenim bodom.