Dušan Vlahović nastavio je da rešeta u Seriji A, ovaj put je vratio Fjorentinu u život za bod protiv Sasuola (2:2).

Gubila je Fjorenina na svom stadionu već od 37. minuta sa 0:2 golovima Skamake i Fratesija, što je počelo da se nadoknađuje u drugom poluvremenu.

Dušan Vlahović je u 51. minutu dao gol za istoriju, postao je prvi igrač Fjorentine koji je u šest uzastopnih mečeva Serije A zatresao mrežu još od Gabijela Batistute, koji je 1994. imao niz od čak 11 golgeterskih mečeva.

Po šest su mečeva vezali Enriko Kijeza (2001) i Luka Toni (2005), pa Dušan ima priliku da ih prestigne u narednom kolu.

Ujedno, Srbin je došao do brojke od 33 gola u kalendarskoj godini, koliko je imao i Kristijano Ronaldo u 2020. godini, a do kraja godine imaće priliku i da ga prestigne i postavi novi rekord.

Ovo je Dušanu bio 16. gol u šampionatu i nalazi se na čelu liste strelaca.

Da Vlahovićev učinak bude još impresivniji, govori statistika da je samo Robert Levandovski postigao više golova (19) ove sezone u „ligama petice“ od srpskog reprezentativca.

Viola je samo propustila priliku da dođe do preokreta, Toreira je izjednačio u 61. minutu, a Biragi je dobio drugi žuti karton u 68. minutu, pa je ostavio saigrače na cedilu.

Vlahović je zamenjen u 90. minutu, Nikola Milenković je odigrao ceo meč, Matija Nastasić je bio na klupi, Aleksa Terzić je zamenio Saponaru od 78. minuta.

Što se Vlahovića tiče, ima priliku da protiv Verone 22. decembra postavi rekord, prestigne Ronalda i nastavi da „juri“ Batistutu.