Kapiten reprezentacije Srbije će imati veoma težak zadatak.

Fudbaleri Ajaksa podelili su bodove u „Klasikeru“ sa Fejenordom, pošto je posle 90. minuta bilo 1:1 u meču 17. kola holandske Eredivizije.

Srpski reprezentativac Dušan Tadić je odigrao svih 90. minuta, ali kapiten Ajaksa nije uspeo da zabeleži ni gol ni asistenciju.

Ipak, Tadić je bio jedan od najboljih igrača na terenu, i u prvih 45. minuta je diktirao tempo na sredini terena.

Fejenord je poveo u 34. minutu, pogotkom Igora Piksaa, a Ajaks je do izjednačenja došao u 71. minutom golom Dejvija Klasena.

Ajaksu je bila potrebna pobeda na ovoj utakmici, kako bi se priključili borbi za titulu, pošto su sada na 4. poziciji sa 33 boda, dok je Fejenord na 1. mestu sa 38 bodova.

BONUS VIDEO VAR poništio remek-delo: Gol „rabonom“ kakav se viđa i potez za „Puškaša“