Fudbaleri Liverpula i Mančester sitija remizirali su 2:2 u derbiju sedmog kola Premijer lige.

Prvo poluvreme je bilo izuzetno „siromašno“ igrom i šansama, ali je Mančester siti ipak uspeo da stvori dve dobre prilike za gol.

Prvu je propustio Fil Foden sredinom poluvremena, ali je Alison uspešno intervenisao. Drugi je pripretio Kevin De Brujne, ali je njgov udarac glavom završio tik iznad prečke.

Liverpul je u prvom delu igre samo jednom šutirao i taj udarac je bio izblokiran.

Ipak, priča se potpuno okrenula u drugom poluvremenu. Liverpul je počeo da napada, dok je i posed bio znatno na njihovoj strani.

Nakon inicijative došao je i pogodak, a strelac je bio Mane nakon Salahove asistencije.

Samo deset minuta nakon toga Siti je izjednačio preko Fodena, koji je odlično reagovao nakon dodavanja Gabrijela Žezusa.

Domaći fudbaleri su ponovo stigli do prednosti preko Salaha u 76. minutu, ali je konačan rezultat postavio De Brujne golom sa ivice šesnaesterca.

Obe ekipe su pokazale inicijativu da dođu do pobedonosnog gola, ali to se ipak nije desilo, pa je plen sa Enfilda podeljen.

Liverpul je sada drugi na tabeli sa 15 bodova, dok su „građani“ treći sa jednim poenom manje.

Gledajte Premijer ligu uz SBB i EON pakete

Utakmice Premijer lige mogu da gledaju svi SBB korisnici, na EON, TotalTV i D3 platformama, a mogu da se prate i ako niste SBB korisnik, u EON paketima van SBB mreže. Dakle, preko bilo kog interneta. (Promo)