Fudbaleri Borusije Dortmund savladali su Šalke rezultatom 4:0 u poslednjoj utakmici subotnjeg programa nemačke Bundeslige.

Ekipa Edina Terzića ušla je u rurski derbi kao veliki favorit i nije propustila priliku da to demonstrira i na terenu gde je sa dva brza gola u finišu prvog dela igre rešila pitanje pobednika.

Džejdon Sančo je u 42. minutu doveo goste u vođstvo, da bi samo tri minuta kasnije asistirao Erlingu Holanu koji je fenomenalno zahvatio loptu i povisio na 2:0.

Gosti su u nastavku meča stigli do trećeg gola u 60. minutu koji je postigao Rafael Gereiro, a Holan je u 79. minutu upisao „dopel pak“ za konačnih 4:0.

Borusija i Šalke odigrali su 98. derbi, a klub iz Gelzenkirhena ostao je na samo jednoj pobedi u poslednjih devet međusobnih duela sa najljućim rivalom.

Dortmund se nakon 11. pobede u ligi ove sezone nalazi na šestom mestu sa 36 bodova, dok je Šalke poslednji na tabeli sa devet osvojenih bodova i jako malim šansama da do kraja sezone izbegne ispadanje iz Bundeslige.