Fudbaleri Ajntrahta savladli su Bajern iz Minhena rezultatom 2:1 u utakmici 22. kola nemačke Bundeslige.

Utakmica u Frankfurtu i duel dve najefgikasnije ekipe u ligi nije razočarala, a Ajntraht je posle odline igre u prvih 45 inuta stigao do pobede.

Filip Kostić je posle lepe akcije po levoj strani u 12. minutu ubacio loptu na peterac, gde je nogu postavio Daiči Kamada i doveo Ajntraht u vođstvo.

Samo tri minuta kasnije, Amir Junes je pokušao da lobuje Manuela Nojera sa polovine terena.

Ne bi bio prvi put da je golman Bajerna primio gol sa velike udaljenosti jer voli da istrčava, ali je udarac Junesa završio pored gola.

Junes je bio bolje sreće u 31. minutu. Ponovo su domaći kombinovali po levoj strani, Kamada je dodo do Junesa, a ovaj fenomemnalni udarcem iskosa sa petnaestak metara duplirao vođstvo „orlova“.

Bajern je u finišu poluvremena imao dve dobre prilike posle udaraca Kimiha, pa odmah zatim i Komana, ali je Kevin Trap odlično intervenisao.

Bajern je smanjio rezultat u 53. minutu preko Roberta Levandovskog koji je postigao 26. gol u ligi, a velike zasluge za to pripale su Liroju Saneu koji je vezao u čvor tri odbrambena igrača domaćih pre nego što je zavrnuo loptu Poljaku na peterac.

Gosti su do kraja susreta imali inicijativu, ali nisu uspeli da izbegnu treći ovosezonski poraz.

Filip Kostić odigrao je svih 90 minuta za Ajntraht, dok je Luka jović zamenjen u 67. minutu.

Andre Silva je uoči utakmice imao problema sa leđima, pa je Hiter ubacio Jovića u startnu postavu, što mu je bio prvi start u ligi od dolaska na pozajmicu iz Reala.

Ajntraht je upisao petu pobedu zaredom u ligi i trenutno je treći n atabeli sa 42 osvojena boda.

Bajern je ostao na prvom mestu sa 49, ali bi Red Bul Lajpcig mogao da im priđe na samo dva boda zaostatka ako u nedelju pobedi Hertu u Berlinu.