Fudbaleri Borusije plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona, pošto suu Dortmundu pobedili PSV Ajndhoven rezultatom 2:0 (1:0) u revanš meču osmine finala najkvalitetnijeg evropskog klupskog takmičenja.

Golove za Borusiju u večerašnjem meču postigli su Džejdon Sančo u trećem i Marko Rojs u petom minutu nadoknade vremena.

Imao je PSV neverovatnu šansu pre drugog gola Borusije da u četvrtom minutu nadoknade dođe do izjednačenja i produžetaka, ali je ubrzo usledila velika kazna i kraj za sjajnu ekipu iz Holandije.

U prvoj utakmici osmine finala LŠ, koja je odigrana 20. februara u Ajndhovenu, bilo je nerešeno – 1:1.

Ranije su plasman u četvrtfinale LŠ izborili Arsenal, Barselona, Mančester siti, Real, Bajern i Pari Sen Žermen.

Žreb četvrtfinala i polufinala LŠ biće održan 15. marta od 12 sati u Nionu.