Penal za bod Brajtona protiv Liverpula; Foto: EPA-EFE/Mike Hewitt

Fudbaleri Brajtona i Liverpula odigrali su nerešeno 1:1, u uzbudljivoj utakmici 10. kola Premijer lige.

Povredama oslabljena četa Jirgena Klopa okliznula se na neugodnom gostovanju, iako je do pred sam kraj imala trijumf u rukama,

Brajton je idealnu priliku za vođstvo imao u 20. minutu kada je Nil Mupe promašio jedanesterac – poslao je loptu pored gola Alisona.

U nastavku prvog poluvremena, Liverpula je u 34. minutu poništen pogodak nakon gledanja video snimka, a zbog ofsajda u kojem se našao Mohamed Salah.

Inače, Salah je bio prilično ljut u drugom delu kada ga je Klop zamenio i uopšte nije krio nezadovoljstvom prilikom odlaska na klupu.

I pored toga je prvak Engleske poveo golom Dioga Žote koji je u 60. minutu poslao loptu tik uz stativu za 0:1 na semaforu.

VAR je Liverpulu u samom finišu poništio i drugi pogodak, ovaj puta zbog ofsajda u kojem je bio Sadio Mane.

Kada se činilo da će gosti odneti ceo plen, Brajton je došao do boda tako što je penal skrivio Endi Robertson nehotice šutnuvši Velbeka u svom kaznenom prostoru.

U trećem minutu sudijske nadoknade Nemac Paskal Gros bio je precizan sa bele tačke za konačnih 1:1.

Liverpul se nakon nekompletnog 10. kola Premijer lige nalazi na prvom mestu sa 21 bodom, dok je Brajton 16. sa 10.