Srpski golgeter nastavlja da trese mreže, konačno prekid niza bez pobede

Fudbaleri Makabija iz Tel Aviva, koje sa klupe predvodi srpski trener Mladen Krstajić, savladali su gradskog rivala Hapoel sa 5:0 u okviru plej-ofa izraelskog šampionata.

Dvostruki strelac bio je bivši napadač Čukaričkog Đorđe Jovanović, koji je do golova stigao u 57. i 81. minutu. Srpski napadač sada ima osam golova na 11 utakmica za tim iz Tel Aviva.

Meč je umnogome odlučio crveni karton Eliasa, veznog igrača Hapoela, u dubokoj nadoknadi prvog poluvremena.

U prvom delu igre nije bilo golova, ali je u nastavku Makabi iz osam šuteva postigao pet golova. Sem pomenutog Jovanovića mrežu su tresli i Avi Rikan (dva puta) i Stipe Perica.

Makabi je tako prekinuo seriju od pet uzastopnih utakmica bez pobede i sada je na sigurnom trećem mestu sa 59 bodova.

Hapoel je poziciju iznad sa 63 boda, dok je prva Makabi Haifa sa 69. Do kraja prvenstva ostalo je još pet kola.

BONUS VIDEO Pogledajte golove i najbolje poteze sa utakmice Arsenal – Mančester junajted

Pratite nas i na društvenim mrežama: Facebook, Twitter, Instagram