Fudbaleri Dinama iz Zagreba pobedili su u gostima Betis sa 1:0 u prvom meču šesnaestine finala Lige konferencija, dok je Ajaks u sudijskoj nadoknadi utakmice izborio remi protiv Bodo Glimta, 2:2.

Strelac pobedonosnog gola za Dinamo bio je Bruno Petković iz penala u 76. minutu.

Dinamo je tako po prvi put nakon 60 godina pobedio neku od ekipa iz pet najboljih liga na gostovanju.

Prethodno, to su uspeli da učine „modri“ davne 1963. godine, kada je u Minhenu u okviru Kupa sajamskih gradova, savladan Bajern sa 4:1.

Ajaks i Bodo/Glimt su u Amsterdamu odigrali nerešeno 2:2.

Vodio je Bodo/Glimt do nadoknade vremena sa 2:0 golovima Alberta Grobaeka u 16. i 64. minutu, a izjednačenje Ajaksu doneli su pogocima Branko Van Den Bomen iz penala u prvom i Stivena Bergjonsa u sedmom minutu sudijske nadoknade vremena.

Makabi iz Haife je kao domaćin u Budimpešti pobedio Gent sa 1:0.

Strelac pobedonosnog gola bio je Francdi Pjero u 65. minutu.

Servet i Ludogorec su u Ženevi odigrali nerešeno 0:0.

Revanš utakmice su na programu za sedam dana.