Sve rešeno.

Dinamo Zagreb, Glazgov Rendžers i Kopenhagen poslednja su tri učesnika grupne faze Lige šampiona za sezonu 2022/2023.

Dinamo je u revanš-meču, nakon poraza u Norveškoj od 1:0, golovima Mislava Oršića u 4. minutu i Bruna Petkovića u 31. minutu nakon savršenih makazica stigao do 2:0, ali je 20 minuta pre kraja Albert Gronbek fantastičnu solo-akciju krunisao pogotkom za 2:1.

Tim rezultatom je i okončana utakmica, pa je meč ušao u produžetak. U prvom promene nije bilo, dok je u drugom u 117. minutu Josip Drmić udarcem sa ivice kaznenog prostora doneo svom timu 3:1, a konačnih 4:1 je postavio Petar Bočkaj nakon kontre i pasa Drmića.

PSV je u Škotskoj uspeo da izbori remi, pa su u Ajndhoven došli uvereni da će uspeti da dođu do mesta u eliti, ali…

U 60. minutu odbrana domaćeg tima se neshvatljivo igrala pred svojim kaznenom prostorom, Malik Tilman je ukrao loptu, ćušnuo je ka Antoniju Čolaku kom nije bilo teško da pogodi nebranjenu mrežu.

Rendžers je do kraja meča sačuvao prednost i obezbedio plasman u elitni rang takmičenja.

A moglo je da bude znatno drugačije, pošto je, nakon šanse Džona Lundstrama u 26. minutu za Rendžers, kada je njegov šut sa distance prozujao pored stative, PSV za pet minuta stvorio čak tri sjajne šanse, ali je u 39. minutu Ibrahim Sangare šutirao preko prečke glavom, zatm je Luk de Jong, iako sam, šutirao posred gola pravo u golmana Rendžersa, da bi Kodi Gakpo u 44. minutu odapeo sa ivice kaznenog prostora, ali je bio neprecizan.

U Ligu šampiona plasirao se i Kopenhagen, pošto je nakon pobede od 2:1 u prvom meču uspeo da sačuva svoju mrežu.