Fudbaleri Zenita pobedili su Spartak u derbiju sa 3:1, ali im nije krenulo sjajno zbog autogola Dejana Lovrena.

Naslednik Branislava Ivanovića u Zenitu, Dejan Lovren, autogolom u 22. minutu doneo je Spartaku izjednačenje, ali ima sreću što su njegovi saigrači u nastavku to ispravili.

Delovala je zapravo i dobro odluka Lovrena da grudima rutinski interveniše tako što će vratiti loptu golmanu, ali je napravio prejak trzaj i to je bilo kobno.

Podigao je previše loptu i lobovao Luneva, pa je njegov snimak postao viralan na društvenim mrežama.

Nisu propustili čak priliku da se našale ni sunarodnici i nekadašnji asovi i golgeteri u hrvatskoj reprezentaciji.

„Manje u teretanu dragi“, napisao mu je Petrić, nadovezao se Klasnić: Nikad nisam dao gol poput ovog!