Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena deklasirali su Ajntraht za plasman u osminu finala Kupa Nemačke, sa čak 4:1.

Nije bilo Filipa Kostića u sastavu Ajntrahta, a bilo je vidljivo da će ekipi biti potreban Luka Jović, iz starih dana u dresu tima iz Frankfurta, koji su ga i „prodali“ Realu.

Sada Luka ima priliku da rasterećeno vrati prepoznatljivu golgetersku formu u nemačkom fudbalu, u kom se afirmisao, jer je potvrđeno da dolazi na šestomesečnu pozajmicu.

Što se meča tiče, izabranici Hitera nisu mogli da izađu na kraj sa Bajerom, iako su poveli već u 6. minutu preko Junesa.

Penal Alarija u 27. minutu je doneo 1:1, a onda je usledila kanonada u 2. poluvremenu. Tapsoba je preokrenuo, Dijabi je sa dva gola potvrdio efikasan trijumf.

U međuvremenu, pri 3:1, Bajer je ostao bez štopera Džonatana Taha zbog crvenog kartona, ali ni sa igračem više, Ajntraht nije mogao da parira.

Kada je Tah isključen, Alarija je zamenio Dragović, inače veliki pik Crvene zvezde.