Fudbaleri Kameruna i Burkine Faso plasirali su se u polufinale Afričkog kupa nacija u subotu uveče.

Kamerunci su pobedili ekipu Gambije sa 2:0 u svom četvrtfinalnom meču, dok su igrači Burkine Faso eliminisali Tunis sa 1:0.

Vodeći gol za Kamerun postigao je Karl Toko-Ekambi u 50. minutu utakmice, a isti igrač je postavio konačan rezultat samo sedam minuta kasnije.

Jedini pogodak za Burkinu Faso postigao je Dango Uatara u nadoknadi prvog poluvremena.

Upravo je Uatara u nastavku susreta dobio crveni karton u 83. minutu zbog toga što je protivnika udario laktom.

Burkina Faso je meč završila sa desetoricom na terenu, ali je uspela da prođe dalje.

Kamerun u četvrtfinalu igra protiv boljeg iz susreta Egipta i Maroka, dok će Burkina Faso na pobednika duela Senegala i Ekvatorijalne Gvineje.

BONUS VIDEO: Toko Ekambi odveo Kamerun u polufinale AFCON 2022