Fudbaleri Čukaričkog i Voždovca zabeležili su ubedljive pobede u 14. kolu Superlige Srbije nad Proleterom, odnosno Radnikom u Surdulici. Tim sa Banovog brda je slavio sa 6:1, dok je Voždovac odneo bodove nakon trijumfa od 3:1.

Uzbudljiv meč odigrali su Radnik i Voždovac. Uroš Milovanović je doveo Radnik do vođstva nakon devet minuta igre, da bi Miloš Simonović 16 minuta kasnije autogolom doneo poravnanje.

Do kraja prvog dela nije bilo promene rezultata, kao ni početkom drugog, ali je nakon deset minuta igre gostujući sastav uspeo da prelomi susret.

Prvo su preko Nikole Vujnovićapvoeli sa 2:1, da bi potom Aleksandar Stanisavljević u 60. minutu postavio konačnih 3:1.

Voždovac je tako stigao do 5. mesta na tabeli sa 20 bodova, dok Radnik zauzima 15. poziciju sa deset bodova.

Čukarički je na svom terenu odlično ušao u meč, u 4. minutu zatresao mrežu Proletera preko Nemanje Tošića, potom je u 31. minutu Marko Rakonjac duplirao vođstvo. Kada je dva minuta kasnije Evandro smanjio prednost domaćina, činilo se da bi mogli gosti do bar boda, ali je u drugom poluvremenu usledila prava kanonada.

U periodu od 51. do 75. minuta Čukarički je četiri puta zatrsao mrežu rivala, strelci su bili Asmir Kajević, Rakonjac po drugi put, zatim Stefan Šapić i na kraju Mihailo Baić.

Sastav sa Banovog brda je tako učvrstio treću poziciju sa 25 bodova, pet više od Čukaričkog a četiri manje, uz dva meča manje od Crvene zvezde. Novosađani sa druge strane zauzimaju osmo mesto sa 17 bodova.