Veliko slavlje.

Fudbaleri Barselone osvojili su 27. šampionsku titulu u istoriji kluba, a prvu od sezone 2018/2019, pošto su u utakmici 34. kola Primere savladali Espanjol na gostovanju rezultatom 4:2.

Barselona je povela golom Roberta Levandovskog u 11. minutu, nakon što je Poljak fantastičan pas primio u kaznenom prostoru i zicer pretvorio u 1:0.

Devet minuta kasnije Pedri je centrirao, a Alehandro Balde je iz odlične pozicije pogodio mrežu gradskog rivala za 2:0, pa su navijači Barse već mogli da počnu da slave.

U 25. minutu Levandovski je oprobao šut sa ivice kaznenog prostora, ali nije bio precizan, no ispravio se u 40. minutu kada je ponovo dobio dobru loptu, izašao sam ispred Fernanda Pačeka i po treći put doneo radost navijačima svog tima.

Četvrti gol bio je delo Žila Koundea u 53. minutu, a golove za domaće postigli su Havi Puado u 73. minutu prelepim lob-udarcem, te Hoselu u završnici meča.

Barselona je sa ova tri boda četiri kola pre kraja razliku u odnosu na Real iz Madrida povećala na nedostižnih 14 bodova, pa su i matematički potvrdili osvajanje šampionske titule.

Sa druge strane, Espanjol je pretposlednji, 19. na tabeli i četiri kola pre kraja sve je izvesnije da će naredne sezone igrati u Segundi, pošto zaostaju za Valjadolidom četiri boda na mestu koje garantuje opstanak u društvu najboljih.