Fudbaleri Crvene zvezde i Partizana u utorak su saznali prve protivnike na evropskoj sceni.

Crveno-beli kreću sledeće nedelje (3. avgust) u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona, a protivnik će im biti ekipa Pjunika, koja je u revanšu razbila Didelanž sa 4:1.

Tim iz Luksemburga je u prvom meču na gostovanju u Jermeniji slavio sa 1:0 i bio je bliži da bude rival ekipi Dejana Stankovića, ali su plan pokvarili najviše Uroš Nenadović i Luka Juričić.

Jedan srpski, jedan bosansko-hercegovački internacionalac, trasirali su put ka preokretu Pjunika i na kraju šokantno ubedljivoj pobedi jermenskog tima.

Pjunik je krenuo znatno odlučnije u meču u kom je morao da juri zaostatak iz prvog susreta.

Andre Luiz je žustro krenuo i faulirao Kirša, Andreu Luizu je šuk blokiran, a Nenadović je uhvaćen u ofsajdu.

Golman Didelanža Lukas Foks morao je da brani prvi put u devetom minutu, a u 12. je Harutjunjan promašio metu.

Sve je nagoveštavalo dobro poluvreme, ali je malo ko mogao da se nada da će biti viđena i dva gola.

Prvi je postigao Mohsin Hasan u 21. minutu i Didelanž je duplirao plus iz prvog meča, a u ovom je poveo 1:0.

Uroš Nenadović nije uspeo u ranoj fazi meča da se upiše u strelce, ali jeste asistirao Žuninju samo tri minuta kasnije za 1:1 i nadu Pjunika.

Drugo poluvreme počelo je izmenom gde je upravo Nenadović ustupio svoje mesto Luki Juričiću, bosansko-hercegovačkom internacionalcu.

Samo osam minuta kasnije, Juričić je u 54. minutu opravdao poverenje trenera Eghišea Melikjana i postigao je pogodak za 2:1 u korist kluba iz Jerevana.

I tu se Pjunik nije zaustavio. Igrao se 76. minut kada je Jusuf Otubandžo, igrač koji je u junu stigao u Jermeniju, dao gol za 3:1.

Konačan rezultat postavio je Juričić svojim drugim golom na meču, kojim je u 85. minutu samo overio debakl Didelanža koji je prethodnih godina pravio neke lepe rezultate u evropskim takmičenjima.

BONUS VIDEO: Fantastičan gol sa ivice šesnaesterca ostavio bez daha