Crvena zvezda je savladala Proleter rezultatom 3:0 i novom pobedom zadržala dva boda zaostatka za Partizanom.

#related-news_0

Crveno-beli su samo za pet minuta sredinom prvog poluvremena slomili otpor gostiju i golovima Sanoga i Kataija upisali šestu pobedu u prvenstvu. Trijumf je potvrdio Katai drugim golom u 75. minutu utakmice.

Meč je protekao u svečarskoj atmosferi, jer su rođendane slavili Dejan Stanković i popularna „Marakana“.

Navijači su pre početka meča legendi kluba priredili sjajnu koreografiju i pesmu, da bi u 58. minutu simolično proslavili na spektakularan način i 58. rođendan svog stadiona.

Što se same utakmice tiče, Zvezda je krenula silovito i ređala šanse, ali se Dioni u dva navrata nije proslavio, a imao je dve šanse i Gajić.

Proleter se uspešno držao sve do 24. minuta kada crveno-beli posle prekida i odlične akcije koju je započeo Katai, nastavio Degenek a završio Sanogo sa pet metara poveli sa 1:0.

Samo pet minuta kasnije su odličnu akciju izveli Ivanić i Katai. Crnogorski reprezentativac je uposlio Kataija, koji je obišao golmana i poslao loptu u mrežu i tako duplirao prednost.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo uzbuđenja, pa je Stanković u nastavku šansu dao i Rišairu Živkoviću, novom pojačanju šampiona Srbije.

Do sredine drugog dela nismo videli naročito puno uzbuđenja.

Tada na scenu ponovo stupa tandem Ivanić – Katai koji stavlja tačku na susret. Ivanić je ponovo odličnim pasom po zemlji uposlio saigrača, a Katai se oslobodio čuvara driblingom i plasirao loptu za konačnih 3:0.

Do kraja meča se samo odrađivao posao.

Crvenu zvezdu u četvrtak očekuje start Lige Evrope i meč sa Bragom, pa veliki derbi i utakmica sa Partizanom narednog vikenda.

Crvena zvezda – Proleter 3:0 (2:0)

(Sanogo 24, Katai 29, Katai 75′)

Stadion: Rajko Mitić. Sudija: Momčilo Marković. Gledalaca: 19.035

Crvena zvezda: Gordić – Gajić, Pankov, Degenek, Rodić – Sanogo /od 77. Lazetić), Krstičić (od 68. Kanga), Ivanić, Katai (od 77. Katai) – Dioni (od 46. Živković), Pavkov (od 60. Falko)

Proleter: Petrić – Milošević, Joković, Janković, Bašanović – Mitrović (od 80. Golubović), Kojić – Vukasović (od 80. Miladinović), Danoski (od 80. Mihajlović), Tomović (od 62. Živojinović)– Ortiz (od 62. Mladenović)

Superliga Srbije, 8. kolo

Radnički 1923 – Partizan 1:3 (1:2)

(Saničanin 9 – Jojić 39, Holender 45+1, Gomeđ 48)

Vojvodina – Metalac 2:2 (1:2)

(Vukadinović 36, Čović 73 – Antonijević 29, Stuparević 41)

Mladost Lučani – Čukarički 19.00

Sve detalje možete pratiti uživo, na blogu Nova.rs.

90′ – Kraj! Rutinska pobeda Zvezde

Sudija nije produžio ni minut utakmicu, Zvezda stigla do rutinske pobede.

85′ – Čeka se kraj meča, pao je tempo igre

Kao da je treći gol Crvene zvezde i izmene Dejana Stankovića značile da je meč gotov, tek pao je tempo meča i deluje da se samo čeka da sudija odsvira kraj.

75′ – Katai je doktor fudbala, Zvezda vodi 3:0

Ponovo je Ivanič odlično proigrao Kataija, koji se fintom majstorski oslobodio čuvara, a onda elegantno lasirao loptu preko istrčalog golmana i rešio pitanje pobednika.

65′ Nerealan promašaj Kataija

Rodić je maestralno uposlio Kataija koji je neometan sa pet metara šutirao preko gola.

58′ – Spektakularna koreografija „delija“

Navijači Crvene zvezde su u 58. minutu razvili koreografiju na severnoj tribini u čast proslave rošendana stadiona koji slavi 58. rođendan.

48′ – Opasna šut Proletera

Danoski je odlično tukao, ali je lopta otišla preko prečke.

46′ Nastavljena utakmica

Proleter traži šansu da zakomplikuje meč, a veliki debi će imati Rišairo Živković.

45′ – Kraj poluvremena

Zvezda je u pet minuta stekla prednost koja joj garantuje miran nastavak. Mogli bi da vidimo i debi Rišaira Živkovića koji je u finišu prvog dela otišao na zagrevanje.

43′ – Uzbuđenje pred golom Zvezde

Proleter je izveo prekid, a dva igrača Zvezde su kačila loptu i umalo savladala sopstvenog golmana.

35′ – Pao je tampo meča, Zvezda povukla ručnu

Očigledno su zadovoljni izabranici Dejana Stankovića, pa su posle dva brza gola usporili sa napadima i uveli utakmicu u mirnije vode.

29′ – Au kakva akcija, kakav gol Zvezde

Majstorski je Ivanić kroz celu odbranu pasom pronašao Kataija koji se umesto dodavanja odlučio da dribla golmana i to je vrhunski odradio. Posle mu je ostalo samo da ubaci loptu u praznu mrežu.

24′ – Goooool. Sanogo posle sjajne akcije

Konačno je Crvena zvezda slomila otpor rivala. Prekid sa oko 30 metara je izveo Katai koji je poslao loptu na ivicu peterca odakle je Degeneg vraća na sredinu gde je Sanogo neometano poslao u mrežu.

17′ – Umalo šok za Zvezdu

Jednu duboku loptu pred šesnaesterac Zvezde zamalo nije pokupio Danoski, ali je Gorrdić rizičnim istrčavanjem sačuvao sopstveni gol.

9′ – Novi promašaj Dionija!

Totalna inicijativa domaćih. Uspeo je Dioni da dobije duel u kaznenom prostoru i da se zbori za sjajnu poziciju za šut, ali je Perić ponovo skinuo zicer.

7′ – Nova prilika za Gajića

Sjajno se ubacio bek Crvene zvede i iz drugog plana bio u odličnoj prilici ali je sa nekih 7-8 metara šutirao pored gola.

5′ – Kakva šansa za Dionija

Oduzeo je Krstičić loptu na sredini i odmah uposlio Dionija. Francuz je izbegao ofsajd zamku i izašao sam ispred golmana, ali je njegov udarac po zemlji odbranio Perić. Silovit početak crveno-belih.

3′ – Projektil Gajića, zamalo iznad prečke

Natrčao je Milan Gajić na jednu odbijenu loptu i sa 17 metara šutirao iz prve, a lopta je otišla malo iznad prečke. Odličan početak crveno-belih.

1′ Počela je utakmica

Sa centra su prvi krenuli igrači Crvene zvezde.