FK Crvena zvezda

Mogla je to da bude situacija u kojoj će Zvezdin napadač biti u situaciju 1 na 1 sa golmanom, umesto toga usledilo je nešto potpuno drugačije.

Fudbaleri Lajpcig savladali su Crvenu zvezdu sa 3:1 (1:0) u trećem kolu Lige šampiona, ali imaju za čim da žale navijači crveno-belih.

Ima je beogradski tim šanse protiv bundesligaša, a dugo će se pričati o situaciji iz 37 minuta i sedme sekunde. Upravo tada je Šerif Endiaje imao šansu da proturi loptu kroz sredinu do Pitera Olajinke i tako „pocepa“ odbranu rivala.

Olajinka bi imao brisani prostor pred sobom i verovano situaciju jedan na jedan sa golmanom. Ipak, Endiaje se dugo nameštao na to dodavanje koje je na kraju izblokirano, a osam sekundi kasnije se gotovo čitav tim Lajpciga vratio nazad u odbranu.

Zvezda nije iskoristila da iz tranzicije kazni rivala, pre svega zbog toga što Osman Bukari nije bio spreman da igra od prvog minuta. Ipak, za ovom situacijom će dugo žaliti u Zvezdi jer je sve moglo da bude potpuno drugačije…