Foto arhiva: EPA-EFE/Boris Pejovic

Fudbaleri Turske pobedili su Crnu Goru sa 2:1 u poslednjem meču grupe G, kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kataru.

Time su obezbedili plasman u baraž, pošto je Holandija pobedila Norvešku sa 2:0 i sa prvog mesta je otišla direktno na Mundijal.

Holanđani i Turci su u raspletu grupe iznacili iz igre Norvešku, pa „lale“ sa prvog mesta idu dalje sa 23 boda, Turska ima dva boda manje, a Norveška je ostala na 18 bodova.

Crna Gora je povela u četvrtom minutu golom Fatosa Bećiraja, na asistenciju Stefana Savića.

Njena odbrana ipak nije izdržala ni do poluvremena, pošto je u 22. minutu, rezultat poravnao Kerem Akturkoglu.

Orkun Kogdžu je u 60. minutu postavio konačan rezultat i tako odveo svoj tim u baraž. Holandija je prvi pogodak postigla u 84. minutu preko Stivena Bergvajna.

Pobedu i prvo mesto je samo potvrdila u završnici susreta kada je Memfis Depaj postigao pogodak u 91. minutu na asistenciju Bergvajna.