Fudbaleri Čelsija pobedili su Aston Vilu na gostovanju rezultatom 3:1 u 19. kolu Premijer lige.

Da će meć imati neobičan tok, videli smo u 28 minutu meča.

Met Target je centrirao sa leve strane, a Ris Džejms nespretno zahvatio loptu glavom i matirao svog golmana Eduarda Mendija.

Prednost Aston Vile nije dugo trajala, jer je samo šest minut kasnije napravljen jedanaesterac.

Utakmice Premijer lige možete pratiti na kanalu Sport Klub uz SBB ili ukoliko niste korisnik SBB interneta putem EON aplikacije uz EON pakete koji su dostupni preko bilo kog interneta u Srbiji za 799 dinara mesečno, bez ugovorne obaveze .

Martines je oborio Hadson-Odoija koji je izveo Žoržinjo i doneo izjednačenje.

U drugom delu je Tuhel uveo Lukakua koji je bio ključ za potpuni preokret.

Belgijanac je prvo u 56. minutu glavom sjajno reagovao i doneo prednost svom timu, a zatim je u 90. minutu pukla kontra u kojoj je Lukaku oboren i dosuđen je novi jedanaesterac.

Ponovo ga je izveo Žoržinjo i rutinski je zatresao mrežu za konačnih 3:1.

Premijer liga, 19. kolo

Mančester siti – Lester 6:3 (4:0)

(De Brujne 5, Marez 14. penal, Gundogan 21, Sterling 25. penal, 87, Laport 69 – Medison 55, Lukman 59, Ihenačo 65)

Norič – Arsenal 0:5 (0:2)

(Saka 6, 67, Tirni 44, Lakazet 84. penal, Smit-Rou 90+1)

Totenhem – Kristal palas 3:0 (2:0)

(Kejn 32, Lukas Moura 35, Son 74 – ck. Zaha 37)

Vest Hem – Sautempton 2:3 (0:1)