Burak Jilmaz, Fudbalska reprezentacija Turske
Burak Jilmaz, Fudbalska reprezentacija Turske; Foto: Tanjug/AP Photo/Luis Vieira)

Turski fudbaler Burak Jilmaz saopštio je da je završio reprezentativnu karijeru, posle poraza njegovog tima od Portugala u baražu za plasman na Svetsko prvenstvo.

„Ovo je bio moj poslednji meč u dresu Turske“, rekao je kapiten Turske posle utakmice, rekavši da je tužan što je reprezentativnu karijeru završio porazom od Portugala.

Fudbaleri Turske izgubili su u Portu od selekcije Portugala sa 3:1 u baražu za plasman na ovogodišnji Mundijal u Kataru.

Jilmaz je prvo smanjio vođstvo Portugala na 2:1 u 65. minutu, a potom je promašio penal u 85. minutu koji bi njegovom timu doneo izjednačenje.

„Mislim da ću se buditi svake noći do kraja života zbog ovog penala“, rekao je 36-godišnji napadač Lila.

Jilmaz je za reprezentaciju Turske odigrao 77 utakmica i postigao 31 gol. Nekadašnji igrač Bešiktaša, Fenerbahčea i Galatasaraja bio je deo turskog tima na evropskim prvenstvima 2016. i 2020. godine.

BONUS VIDEO Gol Otavija za 1:0 protiv Turske

Pratite nas i na društvenim mrežama: Facebook, Twitter, Instagram