EPA-EFE/Filip Singer

Ludo popodne u nemačkoj Bundesligi, golovi padali na sve strane...

Fudbaleri Lajpciga, inače budući protivnici Crvene zvezde u Ligi šampiona, pobedili su na svom terenu ekipu Augsburga sa 3:0, u utakmici četvrtog kola nemačke Bundeslige.

Lajpcig je sva tri gola postigao u prvom poluvremenu, u razmaku od 20 minuta. Najpre je mrežu Augsburga zatresao Havi Simons u sedmom, potom Lois Openda u 11. i na kraju David Raum u 27. minutu.

Ekipa Lajpciga je upisala treću pobedu na startu nove sezone i trenutno je treća na tabeli sa devet bodova, dok je Augsburg na 12. poziciji sa dva osvojena boda.

Isti broj bodova kao Lajpcig ima i Hofenhajm koji je u gostima bio bolji od Kelna sa 3:1.

Andrej Kramarić je već u prvom minutu doneo vođstvo Hofenhajmu, na 2:0 je povisio Florijan Grilič u 28. minutu, dok je strelac trećeg gola bio Maksimilijan Bajer u 52. minutu. Jedini pogodak za Keln postigao je Devi Zelke u 61. minutu.

Posle četiri odigrane utakmice, devet bodova na svom kontu ima i Volfsburg koji je na svom terenu pobedio Union Berlin sa 2:1.

Volfsburg je poveo pogotkom Jonasa Vinda u 12. minutu, izjednačio je Robin Gosens u 28, da bi dva minuta kasnije konačnih 2:1 postavio Joakim Mele.

Tim iz Berlina je posle ovog meča pao na osmu poziciju sa šest bodova.

Ovoj grupi timova sa devet bodova pridružio se i Štutgart koji je u gostima slavio protiv Majnca sa 3:1. Sva tri gola za pobednički tim postigao je Seru Girasi, u 56, 84. i 97. minutu.

Fudbaleri Borusije Dortmund su u gostima pobedili Frajburg sa 4:2, a sve je rešeno u samo finišu golovima Matsa Humelsa u 88. i Marka Rojsa u 92. minutu.

Dortmund je sada sedmi tim lige sa osam bodova, dok je Frajburg deveti sa šest.