Fudbaleri Borusije iz Dortmunda pobedili su u okviru 29. kola Bundeslige kao gosti ekipu Paderborna sa čak 6:1, a zanimljivo je da su svi golovi postignuti u drugom poluvremenu.

Bilo je to fenomenalno popodne „milionera“ i trostrukog strelca Džejdona Sanča, koji su se tako na najbolji način iskupili za poraz u velikom derbiju proteklog vikenda od ekipe Bajerna.

Tako je tim trenera Lusijena Favra uspeo da zadrži korak sa vodećim Bajernom koji je u subotu bio bolji od Fortune (5:0) i ima kapitalnih sedam bodova više u borbi za titulu na pet kola pre kraja takmičenja.

Iako je Borusija igrala bez jednog od svojih najboljih igrača, povređenog golgetera Erlina Holana, nije im bilo teško da dođu do 18. trijumfa u sezoni.

Sve se praktično izdešavalo od 54. minuta do kraja, a seriju golova otvorio je Torgan Azar kada je iz neposredne blizine matirao golmana domaćina.

Džejdon Sančo je samo tri minuta kasnije povisio na 0:2, da bi domaćin u 72. minutu preko Uvea Hunemajera iz jedanaesterca smanjio na 1:2.

Nije se domaćin dugo radovao golu, sve nade da će izvući nešto iz ovog meča ugašene su u poslednjih 16 minuta susreta.

Prvo je Sančo u 74. minutu postigao svoj drugi gol za 1:3, da bi u 85. i 89. minutu Ašraf Hakimi i Marsel Šmelcer zatresli mrežu Paderborna.

Tačku na sjajno popodne za ekipu iz Dortmunda stavio je Sančo u prvom minutu nadoknade, tako je postigao het-trik za ubedljiv trijumf ekipe sa „Signal Iduna Parka“.