Fudbaler Borusije iz Menhengladbaha Markus Tiram proslavio je gol u susretu sa Unionom iz Berlina (4:1) tako što je kleknuo, što se tumači kao znak podrške pokretu "Black Lives Matter".

Momenat se desio pred kraj prvog poluvremena kada je igrač popularnog „Menša“ postigao drugi gol na utakmici, a svoj prvi od ukupno dva na ovom susretu.

Kleknuo je i pognuo glavu i tako svima stavio do znanja da daje podršku svima koji se u ovom momentu bore protiv rasizma, posle nemira u SAD koji su nastali ubistvom Džordža Flojda.

Sve se događa u vreme dok aktivisti širom sveta traže pravdu zbog smrti Flojda kojeg je, prilikom hapšenja u Mineapolisu, ubio policajac Derek Čovin tako što mu je kolenom klečao na vratu duže od osam minuta.

Nedugo posle ovog poteza Tirama njegov klub je objavio Tvit sa snimkom tog čina uz poruku, „objašnjenje nije potrebno“.

Poznato je i da je Markusov otac, nekadašnji reprezentativac Francuske, bivši igrač Monaka, Parme, Juventusa i Barselone, Lilijan Tiram, takođe veliki borac protiv rasizma.