U okviru subotnjeg programa 19. kola Bundeslige odigrano je šest susreta.

Fudbaleri Bajerna iz Minhena savladali su Keln rezultatom 4:0, a utakmica je bila mnogo zanimljivija od onoga što rezultat pokazuje.

Keln se borio, imao veći posed lopte, a čak im je jedan gol i poništen pri rezultatu 2:0 za Bajern.

Trostruki strelac na ovom meču bio je poljski napadač Robert Levandovski, koji je tako stigao do impresivne brojke od 23 gola na 19 mečeva u Bundesligi ove sezone.

U strelce se upisao i Korentin Toliso, a asistenti su po dva puta bili Tomas Miler i Liroj Sane.

Bajern sada ima šest bodova više od Borusije Dortmund koja je na drugom mestu. Keln je na osmom mestu sa 28 bodova iz 19 mečeva.

U derbiju ovog kola, Bajer Leverkuzen je bio bolji na gostovanju Borusiji Menhengladbah sa 2:1.

Tokom prvog dela igre nije bilo golova, ali je u nastavku sve nadoknađeno.

Prvo je napadač Leverkuzena Patrik Šik promašio penal, ali je minut kasnije nakon kornera Andrih doveo goste u prednost.

Šik se delimično iskupio za promašen penal, pa je u 74. minutu povećao na 2:0.

Nadu domaćinu dao je Elvedi golom u 81. minutu, ali je do kraja najveće uzbuđenje viđeno na drugoj strani, kada je Demirbaj promašio još jedan penal za Bajer.

Tim iz Leverkuzena nije kažnjen za promašaje i upisao je nova tri boda.

Osim dva pomenuta meča, Majnc je sa 1:0 savladao Bohum (Miloš Pantović odigrao 61 minut), Union Berlin je bio bolji od HOfenhajma sa 2:1, Lajpcig je upisao tri boda protiv Štutgarta rezultatom 2:0, dok su Volfsburg i Herta remizirali bez golova.