Fudbaleri Borusije iz Dortmunda su doživeli šokantan poraz u 32. kolu Bundeslge od Majnca na svom terenu.

Gosti su slavili rezultatom 2:0, iako je favorit imao više od igre i gomilu šansi.

Ništa od toga nije vredelo timu trenera Lusijena Favra, pošto su golove za Majnc postigli Džonatan Hurkart u 33. minutu i Žan-Filip Mateta u 49.

Spektakl je viđen i u Lajpcigu, gde je domaći tim prokockao prednost od dva gola.

Posle sat vremena bez gola, Kevin Kampl i Timo Verner su bili precizni u 60. i 63. minutu, ali su gosti u finišu stigli do poravnjanja i jednog boda.

U 87. minutu je gol za Fortunu Dizeldorf postigao Stiven Šrkbinski, da bi u drugom minutu nadoknade vremena Andre Hofman postavio konačan rezultat.

Ostala dva meča je obeležio istovetan rezultat, sa po 3:1 pobede su odneli Leverkuzen protiv Kelna i Hofenhajm na gostovanju Augzburgu.