U toku je 22. kolo Bundeslige.

Borusija Dortmund uspela je da savlada Hofenhajm na gostovanju minimalnim rezultatom i tako se popne na prvo mesto tabele Bundeslige, makar dok Bajern ne odigra svoju utakmicu.

Jedini gol postigao je Žulijan Brant u 43. minutu na asistenciju Marka Rojsa. Marijus Volf je uspeo da zatrese mrežu u drugom poluvremenu i duplira prednost „milionera“, ali je na intervenciju sudija iz VAR sobe gol poništen zbog faula. Hofenhajm je imao nekoliko prilika da izjednači, ali nije uspeo. Dortmund je sada lider Bundeslige sa 46 bodova, tri više od Bajerna i Union Berlina koji imaju utakmicu manje. Hofenhajm je 16. i predstoji mu potencijalna borba za opstanak.

U derbiju dana, Lajpcig je na svom terenu slavio protiv Ajntaht Frankfurta 2:1. Timo Verner doveo je u prednost doveo je u prednost domaće već u šestom minutu a asistent je bio Emil Forsber. Isti igrači bili su akteri i drugog gola koji se desio u 40. minutu, ali su zamenili uloge. Forsberg je bio strelac a Verner asistent. Đibril So je smanjio zaostatak u 61. minutu i to je bio poslednji gol na utakmici. Lajpcig je uhvatio priključak za vodećim timovima lige. Sada je četvrti sa 22 boda.

Od ostalih utakmica koje su se igrale u subotu od 15.30, Volfsburg je savladao Keln na gostovanju 2:0, Herta je kod kuće bile bolja od Augzburga 2:0, a Verder je ubeljivo savladao Bohum 3:0.

BUNDESLIGA, 22. kolo

Majnc – Borusija (M) 3:0 (1:0)

(Dže Sung Li 25, Ingvartsen 49, Ažork 72)

17.30 Bajern – Union Berlin

BONUS VIDEO VAR poništio spektakularan gol Danijela Aleksića, majstoriju „rabonom“ kakva se retko viđa