Fudbaleri Arsenala pobedili su u gostima ekipu Lestera sa 1:0, u utakmici 25. kola Premijer lige.

Jedini gol na meču, vredan tri boda, postigao je Gabriel Martineli u 46. minutu.

Arsenal je upisao 18. pobedu od početka šampionata i prvi je na tabeli sa 57 bodova, odnosno ima pet više od Mančester sitija.

Na drugoj strani, Lester je 14. tim lige sa 24 osvojena boda.

Fudbaleri Arsenala će u narednom kolu Premijer lige dočekati Everton, koji je na svom terenu poražen od Aston Vile sa 2:0. Pobedu Aston Vili, koja je 11. na tabeli sa 31 bodom, doneli su Oli Votkins u 63. i Emilijano Buendija u 81. minutu.

Ekipa Vest Hema je na domaćem terenu pobedila Notingem Forest sa ubedljivih 4:0.

Do 70. minuta nije bilo pogodaka, a onda je Vest Hem poveo golovima Denija Ingsa u 70. i 72. minutu, da bi pobedu Vest Hema potvrdili Deklan Rajs u 78. i Antonio u 85. minutu.

Vest Hem je trenutno 16. na tabeli sa 23 boda, dok je Notingem Forest na 13. poziciji sa dva boda više.

U duelu timova koji se bore za opstanak, Lids je na svom terenu slavio protiv Sautemptona sa 1:0 pogotkom Firpa u 77. minutu. Lids je sada 17. na tabeli sa 22 boda, odnosno ima bod više od Evertona i Bornmuta, dok je Sautempton poslednji sa četiri boda manje.