Fudbaleri Borusije Dortmund remizirali su 1:1 sa Augsburgom u gostima u 24. kolu nemačke Bundeslige, dok je Lajpcig savladao Bohum sa minimalnih 1:0.

Borusija je povela golom Torgana Azara u 35. minutu, da bi konačan rezultat postavio Sarenren-Baze u 78. minutu.

Dortmund je tako posustao u borbi za titulu, pošto sada zaostaje osam bodova za vodećim Bajernom iz Minhena.

Podsetimo, Borusija već duže vreme igra bez njaboljeg igrača i strelca tima, Erlinga Holana, koji je povređen.

Norvežanin je ove godine u Bundesligi postigao 16 golova uz pet asistencija i njegovo odsustvo se definitivno oseća.

Sa druge strane, Lajpcig je golom Nkunkua stigao do važne pobede nad Bohumom, za koji je Srbin Miloš Pantović odigrao 72 minuta.

Lajpcig je tako ostao četvrti na tabeli sa 40 bodova, koliko imaju i Frajburg i Hofenhajm, koji se nalaze ispod.