Fudbaleri Mančester junajteda plasirali su se u osminu finala FA Kupa nakon što su na svom terenu savladali Liverpul rezultatom 3:2.

Gosti su bolje otvroili meč i stigli do prvog gola posle pet utakmica nakon što je Firmino uposlio Salaha, a Egipćanin lako savladao rezervnog golmana Junajteda Hendersona.

Igrao se 18. minut, ali je vođstvo trajalo samo deset minuta.

Markus Rašford je sa levog boka poslao dugu loptu prema Grinvudu, Milner nije uspeo da je zakači glavom, a mladi napadač iskoristio je sjajan pas i poravnao na 1:1.

Ekipa Olea Gunara Solskjera preokrenula je rezultat u 48. minutu kada je veliki kiks Risa Vilijamsa iskoristio Markus Rašford koji je izbio sam ispred Alisona i rutinski savladao brazilskog golmana.

Firmino i Salah obezbedili su izjednačenje Liverpulu u 58. minutu, a ponovo je Brazilac bio asistent, a Salah postigao drugi gol na meču.

Junajted je do pobedonosnog gola stigao u 78. minutu kada je rezervista Bruno Fernandeš precizno izveo slobodan udarac postavivši konačan rezultat.