Nije bilo lako

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su večeras na svom terenu Verder sa 1:0, u meču osmog kola nemačke Bundeslige.

Strelac pobedonosnog gola bio je Julijan Brandt u 67. minutu.

Borusija je bila ta koja je češće kretala ka golu rivala, ali nije ni Verder bio nemi posmatrač. Ali, sve prilike koje su stvorili timovi ostajale su jalove.

Jedna od situacija iz prvog poluvremena vredna pomena je ona iz 26 minuta kada su domaći tražili penal, ali sudija čak nije ni razmišljao o kaznenom udarcu.

Najbolju šansu su domaći imali u 32. minutu preko Marka Rojsa koji je primio dobar pas i raspalio ka golu, ali je lopta otišla pored stative.

Veliku priliku je Dortmund promašio i u 54. minutu. Ovoga puta je zicer promašio Doneli Malen.

Domaći su tražili penal i u 64. minutu, ni ovoga puta sudija nije smatrao da je situacija vredna provere.

Milioneri su konačno probili bedem odbrane Verdera u 67. minutu. Sjajnu akciju su odigrali domaći i na kraju je Julijan Brandt bio taj koji je iskoristio asistencijeu Emrea Džana.

Ušlo se već u finiš meča kada je Verder imao sjajnu priliku da dođe do izjednačenja. Džastin Njinmah je pokušao glavom, ali je Kobel dobro procenio i odbranio.

Borusija je prva sa 20 bodova, jednim više i utakmicom više od drugoplasiranog Bajerna. Verder je na 14. poziciji sa šest poena.

U narednom kolu, Borusija će gostovati Ajntrahtu, dok će Verder dočekati Union Berlin.