Sjajan start za nemački tim u Ligi šampiona

U prvom meču grupe G u Ligi šampiona, fudbaleri Borusije Dortmund su na svom terenu pobedili Kopenhagen sa 3:0.

Dortmund je poveo u 35. minutu golom Marka Rojsa, nakon sjajne akcije i driblinga koje možete pogledati u videu ispod teksta.

Sedam minuta kasnije u strelce se upisao Rafael Gerero posle asistencije Đovanija Rejne, pa je Dortmund već na poluvremenu rešio pitanje pobednika.

Konačan rezultat postavio je Džud Belingam u 83. minutu, posle još jedne asistencije Rejne i brze akcije.

Ekipu Dortmunda u narednom kolu očekuje gostovanje Mančester sitiju, dok će Kopenhagen dočekati Sevilju.

Borusija Dortmund – Kopenhagen 3:0 (2:0)