Fudbaleri Borusije Dortmunt pobedili su na svom terenu Grojter Firt sa 3:0, u 16. kolu nemačke Bundeslige.

Strelci za Borusiju bili su Erlin Holan u 33. i 82. i Donijel Malen u 89. minutu. Borusija je druga sa 34 boda, a Grojter Firt poslednji, 20. sa četiri boda.

U narednom kolu, Borusija će gostovati Herti, dok će Grojter Firt dočekati Augzburg. U istom terminu, Bajer i Hofenhajm su odigrali nerešeno 2:2.

Vodio je Bajer 2:0 golovima Patrika Šika u 37. i 63. minutu, ali je Hofenhajm uspeo da stigne do izjednačenja golovima Anđela Stilera u 80. i Munasa Dabura u 83. minutu.

Bajer je treći sa 28 bodova, a Hofenhajm četvrti sa bodom manje.

Gledajte Bundesligu uz SBB i EON pakete

Utakmice Bundeslige mogu da gledaju svi SBB korisnici, na EON, TotalTV i D3 platformama, a mogu da se prate i ako niste SBB korisnik, u EON paketima van SBB mreže. Dakle, preko bilo kog interneta (PROMO)

Nerešeno su odigrali i Augzburg i Lajpcig 1:1. Poveo je Lajpcig golom Andre Silve u 19. minutu, da bi izjednačenje Augzburgu doneo golom iz penala Daniel Kaliđuri u 86. minutu.

Union Berlin i Frajburg su odigrali meč bez pogodaka 0:0, a Ajntraht je pobedio Borusiju iz Mehengladbaha sa 3:2.

Tim Filipa Kostića je slavio golovima Borea, Lindstroma i Kamade u 45, 50. i 55. minutu, dok su dva pogotka za Mehengladbah postigli Nojhaus i Bansebaini u šestom i 54. minutu.