"Svrake" nisu uspele da savladaju "trešnjice".

Fudbaleri Bornmuta i Njukasla remizirali su 1:1 u poslednjoj subotnjoj utakmici 23. kola Premijer lige.

Domaćini su došli do prednosti u 30. minutu golom štopera Markosa Senesija koji je dospeo u šansu nakon udarca iz ugla. U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena rezultat je poravnao Migel Almiron koji nastavlja da igra sezonu karijere. Paragvajcu je ovo 10. gol u ovosezonskoj Premijer ligi. Ispostavilo se da je Almiron postavio konačnih 1:1.

Njukasl je vezao drugi uzastopni remi, nakon što je Vest Hem odneo bod sa „Sent Džejmsis Parka“. Iako je ova ekipa neporažena u Premijer ligi još od 31. avgusta prošle godine kada je Liverpul slavio 2:1, postoji blagi pad u igri ekipe Edija Haua. Ipak, Njukasl je i dalje u zoni koja vodi u Ligu šampiona sledeće sezone, na četvrtom je mestu sa dva boda više i utakmicom manje u odnosu na najbližeg pratioca Totenhem. Bornmutu predstoji grčevita borba za opstanak. „Trešnjice“ su pretposlednje na tabeli sa 18 osvojenih bodova.