Fudbaleri Kanade sve su bliži mundijalskoj vizi, ostali su na vrhu tabele u kvalifikacijama Severne i Centralne Amerike!

Kanađani su pobedili Meksiko sa 2:1, Milan Borjan je branio i primio je gol koji nije ugrozio njegov tim.

Larin je pred kraj 1. poluvremena dao gol za vođstvo, u 52. minutu je opet bio strelac, pa je osigurana pobeda.

Erera je u 90. minutu matirao Borjana, a Kanada je samo sačekala poslednji zvižduk za slavlje.

Tri pobede je vezala Kanada, prethodili su trijumfi nad Panamom i Kostarikancima, sledi gostovanje fenjeraškom Hondurasu 27. januara.

Tri ekipe idu direktno na Mundijal, na pol poziciji je Kanada, slede SAD i Meksiko, Panama vreba mesto za interkontinentalni plej-of.

Borjan je imao pet odbrana na meču, najvažnije u ključnim momentima, a sprečio je i opštu tuču na kraju, kada je ukrotio svoje saigrače i sprečio klinč sa temperamentnim Meksikancima.

Sve se otvara Kanađanima posle ovog meča, imaju još šest utakmica do kraja, a najteži rival, selekcija SAD, gostuje im.

BONUS VIDEO Piksi: Srbija ima pravo da slavi